USUWANIE MELASMY I PRZEBARWIEŃ – SKUTECZNE METODY

USUWANIE MELASMY I PRZEBARWIEŃ – SKUTECZNE METODY

Melasma (inaczej ostuda) stanowi przebarwienie skóry cechujące się nieregularnymi kształtami. Przybiera odcień brązu lub czerni i najczęściej można ją zlokalizować na twarzy lub też przedramionach. Najczęściej na melasmę narażone są kobiety w wieku 30-50 lat. Sprawdźmy zatem na czym polega usuwanie melasy i przebarwień.

Przyczyny melasmy

 

Przyczyną schorzenia ostudy jest nadmierna produkcja melaniny w skórze. Czynniki sprzyjające chorobie to: uwarunkowania genetyczne, promieniowanie słoneczne, terapia hormonalna czy też leki przeciwpadaczkowe. Melasma często pojawia się u kobiet w ciąży lub w okresie menopauzy. Diagnostyka ostudy odbywa się na podstawie badania klinicznego, które przeprowadza lekarz dermatolog. Czasem podczas badania używa się lampę Wooda lub biopsję. 

 

Usuwanie melasmy i przebarwień – metody

 

Laser Nd-Yag i laser frakcyjny CO2

 

Laseroterapia przynosi wymierne efekty w leczeniu melasmy. Zabiegi z udziałem laserów są bezpieczne, nieinwazyjne, szybkie, a także pozbawione konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Laser Nd-Yag pomaga osiągnąć maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji laserowej. Zasada działania polega na pochłanianiu melaniny przez barwnik. Komórki zawierające melaninę osiągają wysoką temperaturę, a następnie zostają usunięte. Ten typ lasera jest najczęściej rekomendowany przez lekarzy do redukcji przebarwień. Ich cechą charakterystyczną jest wysyłanie krótkich wiązek światła, które zapewniają skuteczność i najwyższy poziom bezpieczeństwa. To właśnie energia światła z lasera Nd-YAg wchłaniana jest przez komórki pigmentowe, rozpadając się na mikrocząsteczki i ulegając całkowitej redukcji. 

 

Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej, emitując fale o odpowiedniej długości. Podczas zabiegu lasera frakcyjnego CO2 wiązka światła podgrzewa wodę w skórze wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia. Efektem tego jest pobudzenie skóry do regeneracji, następnie zastąpienie niezdrowej tkanki nową skórą i usunięcie ostudy. 

Mezoterapia mikroigłowa

 

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenie wyposażone w system pulsujących igieł, poprzez które wprowadza się substancje aktywne pod skórę. Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię, która pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg przynosi też inne pozytywne korzyści dla skóry – poprawia jej gęstość i elastyczność oraz przyczynia się odżywienia skóry. Terapię mezoterapii mikroigłowej stosuje się w razie powstania przebarwień w formie małych plam, znamion lub też większych plam o ciemniejszym zabarwieniu. 

Usuwanie melasmy i przebarwień – inne rozwiązania

Plazma medyczna

 

To urządzenie stosowane w klinikach medycyny estetycznej, które wykorzystuje ciśnienie atmosferyczne. Dzięki niemu tworzy mikro wiązkę plazmy, którą ma działanie terapeutyczne. Zabieg plazmą medyczną polega na skierowaniu kontrolowanej wiązki plazmy, która przyczynia się do napięcia skóry. Lekarz wykonuje parę niewielkich punktów w odległości 0,5 mm. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie strupki, które szybko znikają z powierzchni skóry. 

Peelingi chemiczne

 

Idealnym sposobem na melasmę czy przebarwienia są peelingi chemiczne. Są to preparaty na bazie kwasów, które usuwają komórki barwników i zatrzymują hiperpigmentację. Wyróżniamy różne rodzaje peelingów chemicznych. Mogą to być peelingi retix c, które prowadzą do złuszczania skóry i jej głębokiej regeneracji. Efekty są spektakularne i widoczne gołym okiem już po pierwszym zabiegu. Drugim rodzajem peelingu jest peeling TCA, zapewniający głębokie działanie. Jest on idealny do usuwania przebarwień posłonecznych. Trzecim rodzajem peelingu jest peeling pg age, który nie tylko dociera do najgłębszych warstw skóry, ale i szybko uruchamia procesy regeneracyjne, przywracając prawidłowy koloryt skóry. 

 

Mezoterapia  igłowa

 

Mezoterapia  igłowa to metoda, którą wykorzystuje się do odmładzania skóry oraz do redukcji melasmy czy przebarwień. Lekarz dobiera preparat do skóry i problemu medycznego pacjenta. Następnie lekarz dokonuje mikroskopijnych nakłuć na głębokości od 1 do 3,4 mm. Mezoterapia igłowa przynosi widoczne efekty w postaci redukcji przebarwień, nawilżenia i regeneracji skóry, a także poprawy jej napięcia. Po zabiegu następuje odbudowa kolagenu i elastyny. 

Przeczytaj o laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E..



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741