Sińce pod oczami

sińce pod oczami

Sińce pod oczami

Podkrążone oczy mogą być oznaką zmęczenia lub niewyspania, ale czy tylko? Na sińce pod oczami może mieć też wpływ stres, zła dieta, odwodnienie, palenie tytoniu, zażywane leki, uwarunkowania genetyczne czy  choroby. Problem sińców pod oczami dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Na szczęście można sobie z nimi radzić doraźnie oraz długoterminowo.

Skąd się biorą sińce pod oczami?

 

Sińce pod oczami mogą być objawem choroby, ale często wynikają po prostu z naszych zaniedbań. Najczęstsze przyczyny sińców pod oczami to zmęczenie, brak snu i stres. Wiek również wpływa na pojawienie się cieni pod oczami. Skóra starzeje się i robi się cieńsza, a naczynia krwionośne zaczynają prześwitywać. Dodatkowo ekspozycja na słońce i nieodpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry wokół oczu, picie małej ilości wody, spożywanie dużej ilości kawy. To wszystko przyczynia się do powstawania cieni. Cienie pod oczami mogą też świadczyć o chorobach i być jednym z ich objawów. Wymienić można alergie, anemię, zaburzenia pracy tarczycy, problemy z nerkami czy zakażenia pasożytnicze. 

Jak zniwelować cienie pod oczami?

 

Sińce pod oczami postarzają nas i sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych. Jeżeli ich przyczyną nie są choroby to istnieje kilka sposobów aby je zredukować:

– maskowanie kosmetykami/korektorami

– stosowanie rozjaśniających kremów pod oczy

– domowe zabiegi – zimne okłady, okłady z ogórka, masaż

– dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, ruch na świeżym powietrzu, odpoczynek, zbilansowana dieta

– zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej polecane na sińce pod oczami

 

Wiele zabiegów dostępnych w naszej klinice może pomóc pacjentom z problemem podkrążonych oczu. Pierwszym z cienie pod oczami zabiegi jest laser CO2, który rozjaśnia i ujędrnia skórę oraz laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E. wykorzystujący zarówno laseroterapię, jak i mezoterapię. Zabieg laserem z technologią P.L.E.A.S.E. ma na celu stymulację nowych włókien kolagenowych. Podczas niego lekarz wprowadza jednocześnie substancje aktywne takie jak aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe. 

Drugi cienie pod oczami zabiegi to mezoterapia igłowa. Kwas hialuronowy podawany może być także podczas zabiegu mezoterapii igłowej, co również stymuluje skórę i poprawia mikrokrążenie w okolicach oczu. Osocze bogatopłytkowe, które pochodzi z krwi pacjenta i zawiera komórki i czynniki wzrostu, jest kolejnym rozwiązaniem na redukcję cieni pod oczami. Zabieg osoczem bogatopłytkowym przynosi wyraźne efekty w leczeniu cieni pod oczami. 

Posiadamy szeroki pakiet stymulatorów tkankowych czyli preparatów o charakterze wypełniaczy, podawanych pacjentom w celu odbudowy struktury skóry i pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w komórkach i tkankach. Do najbardziej popularnych zabiegów z udziałem stymulatorów tkankowych wśród naszych pacjentów należą stymulator tkankowy z kolagenem, stymulator tkankowy z aminokwasamii, stymulator tkankowy z polinukleotydami.

Innymi cienie pod oczami zabiegi może być fibryna bogatopłytkowa, która również jest krwiopochodnym preparatem i podaje się ją podczas mezoterapii igłowej. Fibryna bogatopłytkowa od osocza bogatopłytkowego różni się strukturą i ma bardzo dobre efekty w przypadku wiotkości skóry i redukcji sińców pod oczami. 

Kolejną skuteczną metodą na cienie pod oczami jest karboksyterapia. Zabieg karboksyterapii silnie dotlenia skórę i odżywia skórę w okolicach oczu, a do tego poprawia mikrokrążenie, co finalnie zmniejsza tendencje do powstawania pod skórą obrzęków.

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741