Rodzaje mezoterapii

Rodzaje mezoterapii

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia mikroigłowa i klasyczna (igłowa) to procedury mające na celu redukcję zmarszczek czy walkę z oznakami starzenia o skuteczności potwierdzonej badaniami. Na przestrzeni lat w medycynie estetycznej nastąpił rozkwit mezoterapii, która zaczęła łączyć zalety różnych procedur zabiegowych i urządzeń w ramach jednego zabiegu. Dowiedzmy się zatem, na jakie rodzaje mezoterapii warto zwrócić uwagę.

Rodzaje mezoterapii

Rodzaje mezoterapii igłowej – przegląd

 

Mezoterapia igłowa to najstarsza forma mezoterapii, która jest dla lekarza najprostsza pod względem technicznym, jednak wymaga doświadczenia i wiedzy do przeprowadzenia zabiegu.  Do mezoterapii klasycznej wykorzystuje się strzykawkę z igłą o odpowiedniej długości, za pośrednictwem której wprowadza się pod skórę substancje czynne. Jak działa mezoterapia igłowa? Mezoterapię igłową wykonuje się śródskórnie i podskórnie poprzez serię nakłuć obszaru, który wymaga leczenia. Kluczowe jest wstrzyknięcie małej dawki preparatu w seriach. W wyniku mezoterapii igłowej dochodzi do uszkodzeń skóry wywołujących proces regeneracji. Efekt terapeutyczny jest potęgowany przez podanie indywidualnie dobranych substancji aktywnych, które poprawiają mikrokrążenie. Mezoterapia igłowa jest z powodzeniem stosowana w terapii przeciwstarzeniowej, usuwaniu zmarszczek, rozstępów czy też rewitalizacji skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa

 

Natomiast mezoterapia mikroigłowa różni się od igłowej tym, że lekarz zamiast strzykawki używa do zabiegu specjalistycznego pena. Obecnie stosowane w medycynie estetycznej peny są idealną alternatywą do rollerów, wyprzedzając je innowacyjną budową i skutecznością leczenia. W Kaczyńscy Clinic wykorzystujemy urządzenie przypominające długopis, które jest w stanie wykonać aż 1920 nakłuć na sekundę. Sterylne igły uszkadzają skórę w sposób kontrolowany, a podczas zabiegu podawane są dobrane przez lekarza substancje aktywne. Nie bez znaczenia jest możliwość regulacji głębokości nakłuć czy dopasowanie ich do grubości skóry pacjenta. Lekarz podczas mikronakłuwania twarzy dopasowuje również prędkość pulsacji igieł. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenia zabiegi zapewniają przewidywalne rezultaty kliniczne w usuwaniu zmarszczek, leczeniu blizn przy zachowaniu bezpieczeństwa. Pen został wyposażony w 16-igłowy kartridż, który jest w stanie wykonać o 47,9% więcej nakłuć od poprzedniego modelu, co poprawia efekt terapeutyczny, skracając czas leczenia. 

Mezoterapia frakcyjna (laserowa)

 

Ta metoda mezoterapii łączy korzyści dwóch zabiegów: laseroterapii i mikronakłuwania. Zabieg mezoterapii laserowej w klinice medycyny estetycznej rozpoczyna się od naświetlania obszaru zabiegowego wiązką lasera. Działa to tak, iż w naskórku tworzone są mikropory ułatwiające wnikanie substancji aktywnych pod skórę. Następnie na tak przygotowaną skórę, podawane są substancje aktywne. Dzięki terapii łączonej, skuteczność mikronakłuwania twarzy znacznie wzrasta. W mezoterapii laserowej stosuje się kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe czy witaminy. Mezoterapia frakcyjna jest bezbolesna i małoinwazyjna.   

Mezoterapia bezigłowa

 

Zabieg polega na wykorzystaniu opatentowanego urządzenia generującego energię plazmy. Lekarz poprzez aplikator kieruje plazmę w leczony obszar. Zasada działania zimnej plazmy polega na wytworzeniu energii elektrycznej prowadzącej do rozbijania cząsteczek adhezji komórkowej. Zimną plazmę aplikuje się w celu poprawy przepuszczalności naskórka. Następnie lekarz podaje preparaty o działaniu terapeutycznym. 

Mezoterapia bezigłowa z wykorzystaniem zimnej plazmy poprawia wchłanialność substancji o 23,81%. Mezoterapia bezigłowa plazmą może być stosowana na zmarszczki i redukcję oznak starzenia czy trądzik. Efektem zimnej plazmy jest pobudzenie usuwania martwych komórek naskórka i uruchomienie procesów naprawczych. 

Substancje stosowane w mezoterapii

 

Dobór preparatów różni się w zależności od rodzaju mezoterapii i wskazań pacjenta. Paleta dostępnych preparatów jest szeroka – nieusieciowany i usieciowany kwas hialuronowy znajduje zastosowanie w zabiegach biorewitalizujących. W gabinetach medycyny estetycznej często stosuje się kolagen, witaminy, krzemionkę czy też kwas polimlekowy. Dużą popularnością cieszą się autologiczne wypełniacze: osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa. Do niektórych wskazań rekomendowane są koktajle do mezoterapii stanowiące mieszankę substancji aktywnych. 

Jakie są efekty mezoterapii?

 

Mezoterapia jest z powodzeniem stosowana w terapii anti-aging: rewitalizuje, odmładza i ujędrnia skórę. Dzięki mezoterapii mikroigłowej można pozbyć się zmarszczek na twarzy, dekolcie czy też grzbietach dłoni. Mezoterapia to skuteczny sposób na odżywienie i nawilżenie skóry, co wspomaga codzienną pielęgnację. Mikronakłuwanie penem lub klasyczną metodą pozwala na poprawę mikrokrążenia. Różne rodzaje mezoterapii są stosowane w klinikach medycyny estetycznej w celu usuwania rozszerzonych porów czy wyrównania kolorytu skóry. Mikronakłuwanie jest remedium na cellulit czy blizny. Zabiegi mezoterapii igłowej są z powodzeniem stosowane na nadmierne wypadanie włosów i łysienie. 



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741