Opadające policzki

opadające policzki

Opadające policzki

Opadające policzki – czy jest sposób na usunięcie chomików na twarzy? 

Jednym z objawów starzenia się skóry są tzw. „chomiki na twarzy”, które pojawiają się zarówno u kobiet jak i mężczyzn często już po 40-stym roku życia. Wiotczejąca skóra opada i poszerza optycznie dolną część twarzy, co sprawia, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Jeśli dobierzemy optymalną technik łącząc różne zabiegi medycyny estetycznej, możemy osiągnąć znaczące wyniki w zredukowaniu opadających policzków.

Skąd się biorą opadające policzki?

 

Słabnąca z wiekiem skóra, zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także zmniejszenie się z wiekiem tkanki kostnej to naturalne procesy, które wpływają na opadanie skóry na policzkach. Przyczyną szybszego pojawienia się „chomików na twarzy” mogą być również genetyczne predyspozycje lub gwałtowna utrata wagi.

Chomiki na twarzy – jak zlikwidować?

 

Laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E.


To jedyny frakcyjny laser erbowo-yagowy na świecie, który dzięki specjalnej technologii umożliwia podanie substancji aktywnych np. kwasu hialuronowego, czynników wzrostu, witaminy C czy koktajli mezoterapeutycznych do głębokich warstw skóry. Wchłanialność podanych substancji, przez powstałe w wyniku działania lasera mikropory, jest bardzo wysoka. To sprawia, że zabieg charakteryzuje się wysoką skutecznością. Zabieg laserem z technologią P.L.E.A.S.E. jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta, a bolesność znikoma. Można zastosować przed zabiegiem krem znieczulający, który w 100% niweluje nieprzyjemne odczucie przy nakłuciach.

Laser frakcyjny CO2

 

Jest to skuteczna regeneracja skóry w miejscach, w które trafi laserowa wiązka. Powstałe w wyniku działania lasera mikrouszkodzenia stymulują komórki skóry właściwej i naskórka do szybkiej regeneracji, pobudzając produkcję i przebudowę kolagenu. W konsekwencji podczas zabiegu laserem frakcyjnym CO2 skóra policzków staje się bardziej napięta, a najlepsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach. Co ważne przebudowa kolagenu po zabiegu będzie trwała nadal, co wpłynie na ujędrnienie skóry przez kolejne miesiące.

Stymulator tkankowy z kwasem
polimlekowym

 

Jest to efektywny preparat stymulujący produkcję kolagenu i stosuje się go na opadające policzki. Jego głównym składnikiem jest (kwas L-polimlekowy) – substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Stymulator tkankowy odpowiada za stymulowanie produkcji kolagenu, co pomaga w odbudowie objętości tkanek. Lekarz wstrzykuje preparat podskórnie lub głęboko śródskórnie w miejsca, w których występuje zanik podściółki tłuszczowej i utrata objętości. Do zabiegu stymulatorem tkankowym używane są  bardzo cienkie igły, których stosowanie nie wywołuje bólu i które nie pozostawiają śladów. Po zastosowaniu preparatu jakość skóry zdecydowanie ulega poprawie – unoszą się opadające partie twarzy, a policzki odzyskują młodzieńczy kształt. Dzięki stopniowemu pojawianiu się efektów pozytywne zmiany na twarzy odbierane są raczej jako skutki wypoczęcia organizmu i nie są kojarzone z zabiegiem medycyny estetycznej. Rezultaty kuracji, po każdym z serii zabiegów, powodują długotrwałe ujędrnienie skóry.

Osocze bogatopłytkowe

 

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest uzyskiwane z krwi pacjenta i zawiera liczne czynniki wzrostu. Terapię osoczem bogatopłytkowym w gabinecie medycyny estetycznej poleca się pacjentom, którzy cenią sobie naturalne rozwiązania. Jest ona doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem dla zabiegów z użyciem innych substancji aktywnych. Jest bezpieczna, nieinwazyjna i polega na wstrzykiwaniu osocza przez lekarza za pomocą drobnych nakłuć. Skutkiem zabiegu jest elastyczna, jędrna i lepiej ukrwiona skóra policzków bez ryzyka alergii. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego najlepiej przeprowadzać w serii 3-4 zabiegów w 2-3 tygodniowych odstępach. 

Kwas hialuronowy

 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na opadające policzki w gabinecie medycyny estetycznej jest podanie kwasu hialuronowego, który retuszuje niedoskonałości spowodowane procesem starzenia. Daje on doskonałe i natychmiastowe efekty w walce z „chomikami na twarzy” poprzez właściwości unoszenia tkanek. Kwas hialuronowy na twarz przypomina w konsystencji żel, który wypełnia podskórne ubytki. Wstrzykuje się go zazwyczaj za pomocą igły lub kaniuli poprzez kilka nakłuć. Celem jest odtworzenie rusztowania policzków i przywrócenie im utraconej objętości. Po zabiegu kwasem hialuronowym może się zdarzyć, że skóra w miejscu poddanym terapii będzie zaczerwieniona, ale wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najczęściej pacjenci wychodzą z gabinetu medycyny estetycznej bez jakichkolwiek śladów i efektów niepożądanych po zastosowaniu kwasu hialuronowego na twarz. 

HIFU

 

HIFU zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej to procedura polegająca na nieinwazyjnym liftingu twarzy innowacyjną technologią TDT™ (Thermal Diffusion Treatment, ang. Terapia dyfuzją cieplną). Opiera się na skupieniu rozproszonej energii cieplnej na trzech głębokościach w skórze. W efekcie podczas zabiegu HIFU skóra w okolicach policzków napina się i staje elastyczna od razu po zabiegu. Naturalny i natychmiastowy efekt HIFU zabieg, niewielka bolesność zabiegu oraz brak rekonwalescencji to chyba największe atuty tej metody.

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741