Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg wykorzystujący mikronakłuwanie i prąd o częstotliwości radiowej. Ma zastosowanie przy wielu wskazaniach, m.in.: zmarszczkach, utracie jędrności skóry, bliznach czy cellulicie. Dowiedzmy się więc, na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej i jakie efekty może przynieść.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa i do jakich wskazań jest stosowana?

 

Technologia RF to fale radiowe o różnej długości niosące ze sobą ładunek energii cieplnej, która ma za zadanie podgrzewać tkankę. W samym zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje się także mikronakłuwanie skóry za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w mikroigły. W efekcie powstają w tkance uszkodzenia mechaniczne, które pobudzają ją do regeneracji. Dzięki podgrzaniu skóry pojawia się także zjawisko termolizy, przez co zwiększa się produkcja wiązań kolagenowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa dzięki różnym końcówkom znajdzie szerokie zastosowanie:

– nieoperacyjny termolifting twarzy i szyi,

– redukcja zmarszczek,

– ujędrnianie skóry

– redukcja rozstępów i blizn,

– niwelowanie nadpotliwości,

– korekta owalu twarzy,

– zniwelowanie rozszerzonych porów skórnych,

– normalizacja poziomu wydzielania sebum,

– redukcja melanodermii.

Co więcej – różne rozmiary końcówek pozwalają także na zabiegi na obszarach dużych, jak i małych np. okolice oka czy terapia na pojedynczych bliznach. 

Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej następuje przekazanie energii cieplnej za pomocą specjalnych, izolowanych mikroigieł. Dzięki opatentowanemu systemu sterowania możliwa jest kontrola zarówno głębokości mikronakłuwania, jak i poziomu podgrzania tkanki. Wysoka precyzja technologii wykorzystywanej przy zabiegu przekłada się na szerokie zastosowanie przy leczeniu różnorodnych wskazań i dostosowanie do poszczególnych typów skóry czy wieku. Podczas radiofrekwencji mikroigłowej powstaje 50 000 punktów mikrokoagulacji, dzięki czemu dochodzi do silnej regeneracji tkanki i pobudzenia syntezy wiązań kolagenowych i elastyny.

Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej w klinice medycyny estetycznej i efekty

 

Przed każdym zabiegiem w klinice medycyny estetycznej najpierw przeprowadzana jest wizyta kwalifikacyjna. W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej ma ona na celu wykluczenie następujących przeciwwskazań:

– ciąża i karmienie piersią,

– nowotwory i choroby autoimmunologiczne,

– nieuregulowane zaburzenia metaboliczne,

– schorzenia układu krążenia,

– zapalenie żył i cukrzyca,

– epilepsja,

– infekcje wirusowe i bakteryjne.

Po wykluczeniu tych przeciwwskazań możliwe jest wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej. Podczas zabiegu lekarz przykłada głowicę wyposażoną w odpowiednią końcówkę do konkretnego wskazania do obszaru tkanki. Skóra jest jednocześnie mikronakłuwana i podgrzewana na precyzyjnie dobraną głębokość i temperaturę. 

W efekcie powstaje kontrolowane uszkodzenie tkanki, co przekłada się na głęboką regenerację i odbudowę. W zależności od wskazania skóra pacjenta staje się jędrniejsza, bardziej gęsta i zauważalnie wygładzona. Zmarszczki, blizny czy cellulit jest zredukowany. 

Na pełne efekty terapeutyczne radiofrekwencji mikroigłowej należy poczekać kilka tygodni od zabiegu – wtedy następuje pełna odbudowa i synteza nowych wiązań kolagenowych oraz elastyny.



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741