Na czym polega wolumetria twarzy?

Na czym polega wolumetria twarzy

Na czym polega wolumetria twarzy?

Różnica pomiędzy zabiegiem z miękkim wypełniaczem a liftingiem wolumetrycznym jest taka, że preparat wolumetryczny jest gęstszy i podawany przez lekarza w głębokie warstwy skóry – najczęściej w policzki, skronie, żuchwę i podbródek. W zabiegach wolumetrycznych w naszej klinice wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatyt wapnia oraz własny tłuszcz. 

Na czym polega wolumetria twarzy

Na czym polega wolumetria twarzy?

 

Wolumetria, odbudowa wolumetryczna, odbudowa objętościowa to synonimy jednego zabiegu, który zapewnia uzupełnienie lub powiększenie objętości twarzy oraz uzupełnienie znacznych ubytków. Najczęściej wolumetrii poddaje się policzki, skronie, brodę. Wyróżnikiem wolumetrii twarzy jest podanie preparatów o konsystencji przypominającej naturalną tkankę. Nie każdy zabieg podania wypełniacza w skórę pacjenta może być określany mianem wolumetrii – z pewnością nie należy do niego powiększenie ust czy wypełnienie zmarszczek. Wskazaniami do zabiegów wolumetrycznych jest poprawa objętości naskórka, modelowanie policzków i owalu twarzy, zwiotczała skóra twarzy, chomiki na twarzy, podniesienie kości policzkowych, dolina łez, modelowanie konturów twarzy. 

Zabieg wolumetrii w klinice medycyny estetycznej

– jak wygląda?

 

Procedura liftingu wolumetrycznego jest przeprowadzana igłą i kaniulą. Dla komfortu pacjenta podaje się krem znieczulający, aby nie odczuwał on bólu. Iniekcje preparatów odbywają się w obszar zlokalizowany pod mięśnie, a pacjent czuje uczucie „rozpierania”. Preparaty mają formę żelu, a lekarz po jego podaniu, delikatnie rozprowadza go po twarzy, masując obszar iniekcji. Zabieg liftingu twarzy jest krótki (do 40 minut) i nie wymaga rekonwalescencji. 

Jakie są metody wolumetrii twarzy?

 

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego

 

Wolumetrię twarzy najlepiej wykonać z pomocą preparatów o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego. Wprowadza się je do skóry drogą iniekcji w anatomiczne punkty zlokalizowane po obu stronach twarzy. Na konsultacji lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu, odrzucając przeciwwskazania i wybierając zabieg z udziałem specjalnie dobranego preparatu. Celem wolumetrii może być zwiększenie objętości tkanek, stworzenie dla nich „rusztowania”. W zależności od preferowanego efektu, lekarz podaje preparat głęboko lub płytko oraz dobiera kwas hialuronowy o odpowiednim stopniu sieciowania. Zabieg prowadzi do poprawy owalu twarzy, wypełnienia ubytków czy zwiększenie nawilżenia skóry. Pacjent może liczyć na natychmiastowe efekty. 

Hydroksyapatyt wapnia

 

Ten minerał będący składnikiem kości i zębów znalazł zastosowanie w zabiegach wolumetrii ze względu na swoje unikatowe właściwości. Zabieg przyczynia się do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny, co odbudowuje strukturę skóry i pozwala na odtworzenie utraconej objętości. Skóra twarzy odzyskuje dawną sprężystość i jędrność, a zabieg hydroksyapatytem wapnia to skuteczna metoda modelowania owalu lub konturu twarzy. 

Lipofilling (przeszczep tłuszczu)

 

Efekt wolumetryczny można uzyskać również poprzez wypełnienie własnym tłuszczem. Procedura lipofillingu w klinice medycyny estetycznej jest bezpieczna, mało inwazyjna i polega na pobraniu tłuszczu z okolicy biodra, brzucha czy uda oraz podaniu go w obszar twarzy. Oczywiście lipofilling twarzy wymaga odwirowania tłuszczu, aby wyodrębnić wartościowy materiał. Przeszczep tłuszczu prowadzi do efektu wolumetrycznego twarzy, wypełnienia skroni i policzków. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741