Na czym polega liposukcja?

Na czym polega liposukcja

Na czym polega liposukcja?

Wyróżniamy wiele rodzajów liposukcji: klasyczną, strzykawkową, laserową, a ich wspólnym mianownikiem jest modelowanie ciała i usuwanie złogów tłuszczowych. Na czym polega liposukcja? Dlaczego warto wybrać tę metodę odtłuszczania i kto może poddać się procedurze? 

Na czym polega liposukcja

Liposukcja – na czym polega?

 

Jest to zabieg rozbijania komórek tłuszczowych, który znany jest od lat siedemdziesiątych  XX wieku. Do zabiegu stosowane są kaniule, którymi odsysa się tłuszcz odprowadzany z udziałem węża. Kaniule są połączone z urządzeniem generującym podciśnienie, co prowadzi do odsysania tłuszczu. Lekarz wprowadza kaniule przez nacięcia na skórze, które wykonuje się w naturalnych zagięciach skóry. Najczęściej liposukcję wykonuje się w celu usunięcia depozytów tłuszczowych z miejsc, w których jest to niemożliwe na drodze diety czy aktywności fizycznej. Medycyna estetyczna wykształciła wiele rodzajów liposukcji tj. suchą i mokrą (różnią się wykorzystaniem różnych płynów podczas zabiegu). Ze względu na typ urządzenia i kaniuli, wyróżniamy liposukcję klasyczną, wibracyjną, ultradźwiękową i laserową.

Wskazania do liposukcji

 

Każdy zabieg medycyny estetycznej odbywa się po konsultacji lekarskiej i odrzuceniu przeciwwskazań pacjenta. Odsysanie tłuszczu wykonuje się na: chomiki na twarzy, podwójny podbródek, w celu modelowania sylwetki. Wskazaniem są pelikany (ramiona), oponka na brzuchu, fałdy tłuszczu na plecach (motylki), depozyty tłuszczowe na biodrach, pośladkach, udach i kolanach. Liposukcje w gabinecie medycyny estetycznej stosuje się również na cellulit. Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości, dlatego stosowana jest u pacjentów z niewielkimi depozytami tłuszczowymi. 

Rodzaje liposukcji

 

Liposukcja strzykawkowa

 

Liposukcja strzykawkowa (lipoplastyka) stosowana jest w celu usuwania tłuszczu z trudnodostępnych miejsc. Lekarz stosuje kaniulę i specjalną strzykawkę z podciśnieniem, co pozwala mu na dokładną kontrolę siły ssania. Liposukcja strzykawkowa podbródka nie wykorzystuje pompy do odsysania tkanki tłuszczowej jak ma to miejsce w klasycznej liposukcji. Na komfort pacjenta wpływa użycie znieczulenia miejscowego, niska traumatyzacja obszaru zabiegowego. Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji strzykawkowej są: aktywne nowotwory, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża i laktacja, cukrzyca, antybiotykoterapia, infekcje w obszarze zabiegowym.

Lipoliza podbródka

 

W naszej klinice stosuje się lipolizę iniekcyjną. Lipolizę iniekcyjną również wykonuje się z pomocą kaniuli, którą wstrzykuje się w okolice podbródka, prowadząc do rozpuszczenia zatorów tłuszczowych i blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Wielu pacjentów zastanawia się, czy lipoliza podbródka jest bezpieczna? Tak, jeśli zabieg liposukcji wykonywany jest w renomowanej klinice zgodnie z protokołem postępowania. Stosuje się dwie metody: wachlarzową i punktową, a jej wybór dopasowany jest do wskazań pacjenta. Po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej występuje obrzęk i zasinienia, które znikają po paru dniach. Niezbędna jest seria procedur w klinice, aby osiągnąć efekt terapeutyczny w postaci trwałego usunięcia nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka. 

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na podaniu dużej dawki substancji lipolitycznej, którą stosuje się do usuwania nadmiaru tłuszczu w różnych częściach ciała. Lipoliza iniekcyjna to sprawdzona metoda, która wykorzystuje różne rodzaje substancji: fosfatydylocholina, deoksycholan sodowy, oraz peptydy i enzymy. Zabieg lipolizy iniekcyjnej prowadzi do rozbijania komórek tłuszczowych przy jednoczesnym wspomaganiu usuwania kwasów tłuszczowych z organizmu. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741