Menopauza

Menopauza

Menopauza

Podczas menopauzy u kobiet zachodzą zmiany związane ze starzeniem się skóry, za które odpowiada spadek poziomu estrogenów. Skóra staje się cienka, sucha, traci blask, a naczynka i przebarwienia są coraz bardziej widoczne. Dlatego warto postawić na zabiegi, które przeciwdziałają tym procesom i mogą zniwelować szkody wyrządzone przez zmiany hormonalne i upływający czas.

Menopauza

Co to menopauza?

 

Starzenie menopauzalne skóry to trzy charakterystyczne menopauza objawy: suchość skóry, utrata objętości (atrofia), wiotczenie skóry. Dzieje się tak dlatego, że spowolniona synteza lipidów w naskórku powoduje zmianę w barierze ochronnej i suchość skóry. Podczas menopauza objawy skóra wolniej się odnawia, staje się ziemista i sucha. Skóra właściwa traci gęstość i objętość w wyniku spadku produkcji kolagenu i elastyny. Menopauza w jakim wieku? Najczęściej dosięga kobiety w wieku pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. 

Możemy zaobserwować postępującą degradację kwasu hialuronowego w skórze właściwej. Suchość i szorstkość skóry z powodu zmniejszenia wydzielania sebum, utratę elastyczności, a także zmniejszoną zdolność do utrzymania wilgotności, a to prowadzi do utraty jędrności.

Aby temu zapobiec, a przynajmniej spowolnić te procesy, warto skorzystać z mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, które mogą nawilżyć, poprawić gęstość skóry i ją ujędrnić.

Zabiegi polecane w okresie menopauzy

 

Mezoterapia igłowa

 

Polecamy przede wszystkim mezoterapię igłową czyli ostrzykiwanie skóry koktajlami odżywczymi i regeneracyjnymi głównie na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg dogłębnie i długotrwale nawilża skórę od środka. Skóra odzyskuje blask, poprawia się jej koloryt, a zmarszczki zostają wygładzone.

Kwas hialuronowy

 

Kwas hialuronowy wykorzystuje się także jako wypełniacz tych części twarzy, które najszybciej tracą swoją objętość wskutek zaniku kolagenu i tkanki tłuszczowej. Taki lifting wolumetryczny twarzy utrzymuje się nawet do 1,5 roku.

Stymulatory tkankowe

 

Kolejna możliwość to stymulatory tkankowe, które mają delikatne działanie wypełniające, natomiast ich głównym celem jest pobudzenie w skórze naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Stymulatory tkankowe wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej prowadzą do stopniowej odbudowy skóry i poprawy owalu. Wszystkie preparaty z tzw. stymulatorami tkankowymi są indywidualnie dobierane przez lekarza, a technika wstrzykiwania nie pozostawia praktycznie żadnych śladów. W naszej klinice klienci chętnie korzystają z zabiegów stymulatora tkankowego z kwasem hialuronowym, stymulatora tkankowego z aminokwasami czy mezoterapii kolagenowej.

Laser frakcyjny CO2

 

Popularnym zabiegiem poprawiającym jędrność skóry jest laser frakcyjny CO2. Tworzy on w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadząc do szybkiej regeneracji tkanek i przebudowy skóry, a w efekcie jej zagęszczenia. 

Zabieg HIFU

 

HIFU zabieg – to procedura wykorzystująca wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową, która przenika przez skórę i doprowadza do podgrzania jej głębszych warstw, co powoduje natychmiastowe obkurczenie tkanek i efekt liftingu. HIFU zabieg pobudza również produkcję kolagenu, co w kolejnych miesiącach zwiększa gęstość skóry.

Zabieg Genesis

 

Zabieg Genesis w gabinecie medycyny estetycznej to jeszcze jedna propozycja zabiegu, który poprawia napięcie skóry i wyrównuje koloryt. Wykonuje się go laserem neodymowo-yagowym (laser Nd-YAG), który wykorzystuje technikę selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że skóra podczas zabiegu Genesis jest chroniona a miejsca przebarwień są absorbowane i niszczone przez laser. Laser Nd-YAG Q-Switch podgrzewa skórę i pacjent podczas terapii odczuwa przyjemne ciepło, a co istotne po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji. 

 

Dowiedz się więcej Czym jest HIFU i Czym jest mezoterapia igłowa?



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741