Leczenie opadających powiek

Leczenie opadających powiek

Leczenie opadających powiek

Opadające powieki to defekt kosmetyczny, który wpływa na wygląd każdej osoby. Twarz z nimi wygląda na optycznie starszą, a także smutniejszą. Do tego nakładające się fałdy skórne mogą zaburzać pole widzenia i sprawiać dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Dowiedzmy się, w jaki sposób odbywa się leczenie opadających powiek.

Leczenie opadających powiek

Czym jest opadająca powieka?

 

Opadające powieki są zaliczane do grupy zmarszczek grawitacyjnych. Powstają one wraz z wiekiem, gdyż tkanka traci na jędrności i sprężystości. Zmiany te są spowodowane naturalnym obniżeniem się aktywności fibroblastów, które produkują coraz mniej wiązań kolagenowych pełniących funkcję swoistego stelaża tkanki. Opadające powieki są widoczną oznaką starzenia. Pacjenci często się skarżą, że oprócz obniżonej samooceny, wpływają one również na gorszy komfort życia. Wynika to z tego, że wiotka tkanka zmniejsza szparę powiekową, ograniczając przy tym pole widzenia. Dlatego coraz więcej osób zmagających się z opadającymi powiekami decyduje się na skorzystanie z usług gabinetu medycyny estetycznej.

Leczenie opadających powiek – jakie zabiegi skutecznie je redukują?

 

Medycyna estetyczna pozwala pacjentom na skorzystanie z rozwiązań zarówno chirurgicznych, jak i tych bez udziału skalpela. Wśród często wykonywanych metod walki z problemem opadających powiek można wymienić:

Blefaroplastykę chirurgiczna

 

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczna korekta powiek to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki skórnej i tłuszczowej.  Wśród wskazań do zabiegu można wymienić ograniczenie pola widzenia czy chęć wizualnego odmłodzenia twarzy. Zanim dojdzie do blefaroplastyki, niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, aby wykluczyć przeciwwskazania. Zaliczają się do nich: ciąża i karmienie piersią, poważne schorzenia, choroby autoimmunologiczne i nowotwory, zaburzenia pracy serca, nadczynność tarczycy, zespół suchego oka czy odwarstwienie się siatkówki. Zabieg blefaroplastyki zazwyczaj trwa godzinę i już tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. 

Lifting powiek przy wykorzystaniu plazmy

 

Problem opadających powiek może być zredukowany również podczas zabiegu z wykorzystaniem urządzenia, które emituje plazmę przy wykorzystaniu ciśnienia atmosferycznego, w wyniku jonizacji tlenu i azotu. Procedura ma zastosowanie przy liftingu czy korekcji opadających powiek, a także do redukcji zmarszczek. Podczas zabiegu aplikowany jest krem znieczulający, tak aby zwiększyć komfort pacjenta. Urządzenie generujące punktowo mikro wiązki plazmy, które odparowują tkankę i wpływają na jej lepsze napięcie. Zanim dojdzie do liftingu powiek plazmą, należy wykluczyć przeciwwskazania, takie jak: ciąża i laktacja, nowotwory i choroby autoimmunologiczne, cukrzyca oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Liczba zabiegów potrzebna do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego jest ustalana indywidualnie.

Laser frakcyjny

 

Laseroterapia jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Lasery ablacyjne, takie jak frakcyjny znajdą również zastosowanie przy redukcji opadających powiek. Jego działanie polega na ekspozycji tkanki na wiązkę lasera, a w efekcie następuje odparowanie powierzchniowych warstw naskórka i dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego. Ma on pobudzać przebudowę oraz produkcję nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra na powiekach może stać się bardziej elastyczna i jędrniejsza. Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań, czyli: ciąży i karmienie piersią, nowotwory, cukrzyca, poważne schorzenia, epilepsja, infekcje bakteryjne lub wirusowe, rozrusznik serca, nadwrażliwość na światło lub przyjmowanie leków światłouczulających. 

Wybór metody leczenia opadających powiek jest dobierany indywidualnie do wskazań pacjenta po przeprowadzeniu konsultacji. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741