Leczenie brodawek łojotokowych

Leczenie brodawek łojotokowych

Leczenie brodawek łojotokowych

Brodawki łojotokowe to łagodny nowotwór w formie nieregularnej narośli skórnej. W gabinecie medycyny estetycznej znajdziesz zabiegi takie krioterapia lub laseroterapia, które mogą dać zadowalające efekty. Dowiedz się, jakie są metody leczenia brodawek łojotokowych. 

Leczenie brodawek łojotokowych

Czym jest brodawka łojotokowa?

 

Brodawka łojotokowa jest to rodzaj nowotworu skórnego, jednak o łagodnym przebiegu. Można ją znaleźć także pod nazwą rogowacenia łojotokowego. Choć zmiana sama w sobie nie jest bolesna, to przy większych rozmiarach może powodować dyskomfort, gdyż łatwo ją zahaczyć o ubrania czy biżuterię. Wśród charakterystycznych cech brodawki łojotokowej można znaleźć:

– grudkowatą, nieregularną powierzchnię,

– wyczuwalność w dotyku.

Warto pamiętać, że brodawka łojotokowa rośnie, a więc z początku mała zmiana może stać się po pewnym czasie znacznie większa.

Brodawka łojotokowa a czerniak

– najważniejsze jest badanie

 

Brodawka łojotokowa może przypominać z początku pieprzyk ze względu na swoje ubarwienie i wypukłość. Wraz ze wzrostem może zajść podejrzenie, że to czerniak. Zawsze najlepiej rozwieje wątpliwości wizyta u specjalisty, który rozróżni ewentualny czerniak od brodawki łojotokowej, która jest łagodną zmianą nowotworową. Przy pojawieniu się zmiany najpierw należy rozpocząć od wizyty u lekarza, tak aby jak najszybciej określić charakter narośli. 

Leczenie brodawek łojotokowych

 

Usuwanie brodawek to popularna usługa w gabinecie medycyny estetycznej. Zwłaszcza u osób po 30 roku życia, kiedy te zmiany mogą się pojawić. Leczenie brodawek łojotokowych można wykonać za pomocą następujących zabiegów:

Krioterapia

 

To metoda wymrażania brodawek, która może przynieść bardzo dobre efekty. Krioterapia polega na miejscowym wymrożeniu zmiany. Poprzez narażenie brodawki łojotokowej na bardzo niskie temperatury, tkanka zaczyna obumierać, aż w rezultacie sama odłączy się od zdrowego naskórka. Wymrażanie kurzajek w klinice medycyny estetycznej jest bezpieczne i nie powoduje zbyt dużego dyskomfortu. 

Elektrokoagulacja

 

Usuwanie brodawek za pomocą elektrokoagulacji polega na miejscowym użyciu bezpiecznego dla zdrowia prądu. Zmiana zostaje uszkodzona i w konsekwencji oddziela się od zdrowej tkanki. Podczas zabiegu można odczuć pewien dyskomfort.

Laseroterapia

 

Zabieg usuwania brodawek z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 to nowoczesna metoda zwalczania kurzajek. Laseroterapia polega na skierowaniu wiązki lasera precyzyjnie w zmianę skórną. Brodawka łojotokowa ulega uszkodzeniu, a w jej miejsce wkrótce po zagojeniu się nadżerki i strupa, pojawi się zdrowa skóra. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 są bezpieczne i bezbolesne. Nie wymagają rekonwalescencji. 

Leczenie brodawek łojotokowych

– czas ma znaczenie

 

Warto pamiętać, aby jak najszybciej zacząć leczyć zmianę skórną. Z czasem brodawki łojotokowe rozrastają się, przez co usunięcie ich może wymagać większej ilości zabiegów. Co więcej, lepiej oddać się w ręce specjalistów, gdyż usuwanie brodawek na własną rękę może przynieść odwrotne efekty. Bardzo często w takich przypadkach, brodawka łojotokowa nie znika, a dodatkowo może dojść do podrażnienia i uszkodzenia zdrowej tkanki.

 

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?

Sprawdź też wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.



Data aktualizacji: 21.10.2022

Icon

Szukaj

+48 600 380 741