Kiedy zrobić plastykę powiek?

Kiedy zrobić plastykę powiek

Kiedy zrobić plastykę powiek?

Pacjenci zmagający się z problemem opadających powiek narzekają nie tylko na spadek pewności siebie i optycznie starszą twarz, ale także na dyskomfort w codziennym życiu. Nadmiar skóry powoduje trudności przy poprawnym nakładaniu makijażu, pielęgnacji, a nawet zawęża pole widzenia. Kiedy zrobić plastykę powiek? Dowiedzmy się więc, jakie zabiegi medycyny estetycznej pozwolą na zredukowanie problemu opadających powiek.

Kiedy zrobić plastykę powiek

Opadająca powieka – przyczyny i charakterystyka problemu

 

Wraz z wiekiem spada aktywność fibroblastów i synteza kolagenu oraz elastyny. Tkanka traci na jędrności, staje się wiotka i pojawiają się zmarszczki, także te grawitacyjne. Ponadto niektórzy pacjenci są naturalnie predysponowani do powstania problemu opadających powiek, następuje to wtedy, gdy fałdy skórne są przerośnięte. Zatem do głównych przyczyn tego defektu można zaliczyć zarówno naturalne procesy starzenia się skóry, jak i uwarunkowanie genetyczne.  Zwykle opadanie powieki zaczyna być widoczne po 35 roku życia. Wiele osób zastanawia się wtedy nad tym, jak poradzić sobie z tym defektem.

Zabiegi w klinice medycyny estetycznej na opadającą powiekę

 

Choć właściwa pielęgnacja, zdrowy tryb życia i ochrona przed nadmierną ekspozycją na promienie UV mogą wspomóc opóźnianie starzenia się skóry, to w przypadku opadającej powieki konieczne może okazać się wsparcie medycyny estetycznej.

Plastyka powiek górnych i dolnych u chirurga – Warszawa

 

Blefaroplastyka chirurgiczna polega na wycięciu fragmentu fałdy skórnej wraz z tkanką tłuszczową, a następnie jej zaszyciu. To skuteczny sposób na usunięcie defektu związanego z opadającymi powiekami. Zabieg trwa około 60 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu. Po około 7 dniach pacjent ma ściągane szwy, a obrzęk w zależności od indywidualnych uwarunkowań może utrzymywać się do 4 tygodni. Efektem chirurgicznej plastyki powiek jest nie tylko usunięcie nadmiernie opadających fałdów skórnych, ale również wizualne odmłodzenie twarzy.

Plazma

 

W redukcji opadających powiek ma zastosowanie także plazma. To wiązka, która wykorzystuje zjawisko sublimacji, czyli zmiany stanu skupienia tkanki na gazowy. Nadmierna ilość skóry zostaje odparowana. Podczas zabiegu Plazma nie dochodzi do krwawienia, a rekonwalescencja nie trwa długo. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego pacjent nie jest narażony na dyskomfort. Efektem procedury jest lifting opadającej powieki. 

Laser frakcyjny CO2

 

Laser frakcyjny CO2 również pozwala na redukcję opadającej powieki. Zabieg jest przeprowadzany przy wykorzystaniu kremu znieczulającego. Podczas laserowej plastyki powiek dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. W efekcie są stymulowane naturalne procesy regeneracyjne w tkance. Dochodzi także do pobudzenia aktywności fibroblastów i zwiększonej syntezy elastyny oraz kolagenu. To wpływa na ujędrnienie, a także zwiększenie gęstości wiotkiej skóry powiek. Następuje także redukcja zmarszczek i wizualne odmłodzenie okolicy oczu. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego niezbędne może być powtórzenie zabiegu. 

 

Opadające powieki wcale nie muszą być defektem kosmetycznym, z którym pacjent powinien się pogodzić. Za pomocą zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii możliwe jest zredukowanie tego problemu i przywrócenie twarzy młodszego oraz atrakcyjniejszego wyglądu. Należy pamiętać, że przed zakwalifikowaniem do terapii konieczna jest wizyta u lekarza medycyny estetycznej. Podczas niej będzie przeprowadzony wywiad pozwalający na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741