Jesienna regeneracja

Jesienna regeneracja

Jesienna regeneracja

Skóra po lecie potrzebuje intensywnej regeneracji, nawilżenia i odżywienia. Co zrobić, gdy pielęgnacja z udziałem kosmetyków na jesień staje się niewystarczająca?  

Jesienna regeneracja

Zabiegi ujędrniające i rewitalizujące

 

Mezoterapia mikroigłowa

 

Najczęściej rekomendowanym zabiegiem na jesień jest mezoterapia mikroigłowa. Podczas mezoterapii, dochodzi do  śródskórnego podania substancji aktywnych (czynniki wzrostu, kwas hialuronowy, witamina C, krzemionka, osocze bogatopłytkowe). Mezoterapię mikroigłową przeprowadza się specjalnym pistoletem lub urządzeniem do mikronakłuwania, które wykonują serię kontrolowanych nakłuć w skórze, a powstałe mikrourazy uruchamiają proces jej regeneracji. Dzięki temu mezoterapia mikroigłowa wsparta  innowacyjnym urządzeniem do mikronakłuwania zapewnia efekty w postaci redukcji zmarszczek, poprawy rewitalizacji i elastyczności skóry.     

Laser frakcyjny

 

Skóra po lecie często potrzebuje regeneracji i rewitalizacji. Z pomocą przychodzi laseroterapia wykonywana w naszym gabinecie medycyny estetycznej. Nazwa „laser” pochodzi od słów „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” (ang. wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania). Remedium na przebarwienia, „zmęczoną” skórę i zmarszczki po zimie będzie laser frakcyjny CO2. Światło lasera dociera do skóry właściwej, a następnie jest przez nią absorbowane. Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu wody w tkance, jej odparowaniu i tworzeniu się mikroskopijnych kolumn w skórze. Laser uruchamia proces regeneracji skóry, dzięki czemu pacjent może cieszyć się ujędrnioną skórą. Warunkiem powodzenia terapii jest skorzystanie z serii zabiegów (rekomenduje się od 2 do 6 w odpowiednich odstępach czasu). 

Jak dbać o skórę jesienią

– peelingi chemiczne

 

Najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza medycyny estetycznej, który podczas konsultacji dokona oceny stanu skóry, korzystając m.in. z urządzenia QuantifiCare 3D Lifeviz. W naszej klinice medycyny estetycznej pacjentom rekomendujemy peelingi chemiczne, które polegają na chemicznym złuszczaniu naskórka. Peelingi chemiczne prowadzą do stymulacji procesów zapalnych w naskórku i skórze właściwej oraz produkcji kolagenu. Inne korzyści wykonania peelingu to pobudzenie procesów regeneracyjnych, usuwanie przebarwień, poprawa kolorytu skóry, redukcja rozszerzonych porów, a także przywrócenie pożądanej jędrności skóry. 

Wykonujemy różne rodzaje peelingów, które dobieramy do wskazań pacjenta: 

– peeling medyczny 

– laserowy peeling węglowy 

Zabiegi biostymulacyjne

 

Aby nasze samopoczucie korespondowało z piękną, pełną barw jesienną aurą, warto sięgnąć po zabiegi z biostymulatorami, które mają działanie ujędrniające. Lekarz po konsultacji zarekomenduje najbardziej efektywny biostymulator.

Pierwszym z biostymulatorów jest stymulator tkankowy z Rh kolagenem, który dedykowany jest pacjentom z problemem utraconej jędrności skóry i szukających biorewitalizacji skóry na wiosnę. Preparat podaje się na drodze iniekcji. RH kolagen to nie tylko opatentowana formuła, ale też innowacyjna technologia, którą docenią weganie, ponieważ opiera się na produkcji kolagenu w oparciu o hodowlę jedwabników. Podstawowym składnikiem mezoterapii kolagenowej jest kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej. 

Stymulator tkankowy z kwasem polimlekowym

 

Pacjenci często decydują się na podanie stymulatora tkankowego, który odpowiada za stymulację produkcji kolagenu. Kwas L-polimlekowy obecny w preparacie korzystnie wpływa na jakość skóry, prowadząc m.in. do redukcji zmarszczek, regeneracji, czy też nieinwazyjnego liftingu skóry. Zabieg zdobył zaufanie pacjentów także dzięki opatentowanej formule i potwierdzonemu klinicznie działaniu.  

Biostymulator na bazie polinukleotydów

 

Jest to produkt najwyższej jakości z Luksemburga, którego skład opiera się na wysoko oczyszczonych polinuleotydach, kwasie hialuronowym (HA) i mannitolu. Posiada niezbędne certyfikaty, a wskazaniem do zabiegu stymulatorem tkankowym z polinukleotydami są rozszerzone pory, przebarwienia, a także suchość skóry. 

Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym

 

Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe. Formuła preparatu opiera się na kompleksach hybrydowych oraz składnikach L-HA i H-HA. Dzięki temu zabieg prowadzi do odmładzania skóry i nadania jej elastyczności. 

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

 

Stymulatory autologiczne z fibryną i osoczem bogatopłytkowym to nowość na rynku, którą wprowadziliśmy do oferty jako pierwsza klinika medycyny estetycznej w Warszawie. Jest to zabieg z udziałem fibryny bogatopłytkowej (I-PRF, F-PRF), który przynosi wymierne efekty w rewitalizacji i odbudowie skóry, ujednoliceniu jej kolorytu czy redukcji zmarszczek. Fibryna i osocze bogatopłytkowe przyczynia się też do poprawy ukrwienia skóry. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura polega na pobraniu krwi własnej od pacjenta do 2 specjalnych probówek, które są poddawane 2-etapowemu wirowaniu w wirówce. W 1 etapie uzyskujemy strukturalny koncentrat płytkowy, zawierający czynniki wzrostu z fibryną. 2 etap polega na uzyskaniu 2 frakcji: fibryny (F-PRF) i osocza bogatopłytkowego. Gotowy preparat zawierający m.in. komórki macierzyste, czynniki wzrostu i leukocyty jest wstrzykiwany w obszar zabiegowy, co wywołuje efekt terapeutyczny. 

 

Przeczytaj więcej o zabiegach z zakresu biostymulacji w naszej klinice medycyny estetycznej:  https://kaczynscyclinic.pl/biostymulacja/

 

Piśmiennictwo

 

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741