Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Jak wygląda depilacja laserowa bikini

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Depilacja bikini jest wykonywana z różnych względów – zarówno higienicznych, jak i estetycznych. Usuwanie owłosienia z okolic intymnych tradycyjnymi metodami, takimi jak maszynka do golenia czy wosk mogą być trudnym zadaniem. Do tego efekty nie są długotrwałe. Dowiedz się więc, jak wygląda depilacja laserowa bikini oraz na jak długo skóra pozostanie gładka.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini

– w jaki sposób działa?

 

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób działa depilacja laserowa bikini laserem epilacyjnym. Otóż jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia, które emituje trzy rodzaje fal:

– diodową,

– blend

ND:YAG.

Warto wiedzieć, że każda z nich ma inną długość. Podczas depilacji laserowej bikini zachodzi zjawisko fototermolizy selektywnej. Polega ono na tym, że laser emituje energię cieplną, która jest pochłaniana przez chromofor, czyli barwnik znany pod nazwą melanina. Warto wiedzieć, że znajduje się on zarówno w skórze, jak i we włosach. W przypadku fototermolizy selektywnej energia cieplna emitowana przez laser ma być wchłaniana jedynie przez owłosienie. Dzięki nagromadzeniu jej we włosie i mieszku włosowym dochodzi do zniszczenia oraz redukcji nadmiernego owłosienia. Dlatego, zanim dojdzie do zabiegu, powinny być dobrana odpowiednie parametry lasera  do fototypu pacjenta, czyli koloru skóry oraz włosów. W ten sposób możliwa jest depilacja laserowa ze zminimalizowanym ryzykiem uszkodzenia skóry. 

Kolejną istotną kwestią, o której warto pamiętać przy epilacji laserowej, jest fakt – że zabieg należy powtarzać. Wynika to z tego, że włosy znajdują się w różnym cyklu wzrostu, jak i też regeneracji. Dlatego prawidłowy program zabiegowy zakłada wykonanie od ok. 6  do 8 sesji depilacji laserowej bikini. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta może zajść potrzeba, aby przeprowadzić więcej zabiegów, a po roku np. 1-2 sesje laseroterapii wzmacniającej efekt. Skuteczność depilacji laserowej w klinice medycyny estetycznej jest bardzo zadowalająca. Podczas pierwszej sesji możliwe jest usunięcie owłosienia bikini nawet do 30%. Natomiast nawet w pełni przeprowadzony program zabiegowy nie zapewnia całkowitego zlikwidowania włosów na obszarze bikini, ale jego znaczną redukcję – ok. 90%. 

Depilacja laserowa

– z jakich powodów pacjenci się na nią decydują?

 

Golenie okolic bikini tradycyjnymi metodami, takimi jak maszynka, trymer elektryczny czy depilacja woskiem, choć są skuteczne, to jednak mają swoje minusy. Nierzadko dochodzi do nieestetycznych i nieprzyjemnych podrażnień czy wrastania włosków. Do tego usuwanie owłosienia bikini za pomocą plastrów z woskiem często wiąże się z bólem, co może być dla wielu osób dużym minusem. Efekt depilacji również nie jest trwały – w przypadku maszynki do golenia już w następnym dniu pojawiają się małe odrastające włoski, a skóra może być szorstka i ostra w dotyku.

Korzystając z depilacji laserowej w klinice medycyny estetycznej, nie trzeba obawiać się dyskomfortu, gdyż urządzenie do emisji lasera jest wyposażone w specjalny system chłodzenia. Do tego prawidłowo przeprowadzone sesje zabiegowe zapewniają trwałe usunięcie owłosienia z okolic bikini. Nie dochodzi do podrażnień, skaleczeń czy wrastających włosków. Zanim dojdzie do kwalifikacji na zabieg laserowej depilacji, konieczna jest wizyta u lekarza medycyny estetycznej, aby wykluczyć przeciwwskazania:

– ciąża i laktacja,

– przyjmowanie sterydów, hormonów, leków i ziół światłouczulających,

– choroby skórne,

– epilepsja,

– aktywne nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne,

– zakażenia oraz rany na obszarze zabiegowym,

– cukrzyca,

– choroby układu sercowego.

Co więcej, po kwalifikacji przeprowadzana jest próba laserowa, która pozwala na wykrycie ewentualnej nadwrażliwości na laser. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej bikini jest bezpieczny. 

 

Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.

Piśmiennictwo

 

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

S.Malinowska, I.Perzanowska, A.Marianowska, M.Jędrzejczyk, R.Młosek, Epilacja laserowa i urządzeniami IPL. Czynniki determinujące skuteczność epilacji, [w:] Kosmetologia estetyczna, 6/2018/vol.7, s.705-709.



Data aktualizacji: 29.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741