Jak uzyskać pełne usta?

Jak uzyskać pełne usta

Jak uzyskać pełne usta?

Nie brak osób, które marzą o zmysłowych i pełnych wargach, takich, jakie można spotkać u Angeliny Jolie, Joanny Krupy czy Anne Hathaway. Natura jednak nie dla każdego jest tak szczodra i zapewnia różnorodność objętości i kształtu warg. Dowiedzmy się, w jaki sposób za pomocą zabiegów medycyny estetycznej możliwe jest powiększenie i modelowanie ust.

Jak uzyskać pełne usta

Duże i ponętne usta

– dlaczego tak wiele osób ich pragnie?

 

Pełne usta kojarzą się z atrakcyjnym wyglądem, ale także z młodością. Warto wiedzieć, że wraz z wiekiem wargi stają się cieńsze, opadnięte, a ich kształt rozmyty. W efekcie twarz wydaje się starsza. Część pacjentów również narzeka na opadające kąciki warg, co powoduje smutny i zmęczony wygląd. Do tego na wygląd ust mają wpływ również czynniki związane ze stylem życia: nadmierne wahania wagi, ekspozycja na promienie UV czy palenie wyrobów tytoniowych. Wymienione elementy mogą przyczynić się do szybszego starzenia się skóry warg i zmiany ich objętości, a nawet kształtu. Z tego powodu coraz większą popularność zyskują metody powiększania ust oraz ich modelowania w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegi na pełne usta

 

Zarówno procesy starzenia, jak i asymetria czy względy estetyczne mogą być wskazaniem do wykonania zabiegów powiększania ust. Wśród popularnych metod na uzyskanie pełniejszych warg, najczęściej są wykorzystywane:

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

 

W zależności od tego, czy kwas hialuronowy jest usieciowany, czy nie – znajdzie on różne zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej na usta. Przy nawilżaniu warg wykorzystywany jest kwas nieusieciowany. Pozwala on na długotrwałe, bo nawet kilkumiesięczne odżywienie tkanki. Natomiast powiększanie ust kwasem hialuronowym usieciowanym powoduje zwiększenie ich objętości. Preparat ma silne właściwości higroskopijne, a do tego wspomaga aktywność fibroblastów i produkcję kolagenu. Lekarz medycyny estetycznej przed wykonaniem procedury przeprowadza wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania, takie jak wrażliwość na składniki preparatu, ciąża i laktacja, a także aktywne choroby autoimmunologiczne i nowotworowe. Zazwyczaj zalecane jest stosowanie mniejszej ilości kwasu hialuronowego – zwykle 1 ml. Odpowiednio rozprowadzony pozwoli na uzyskanie naturalnie wyglądających powiększonych ust. Podczas zabiegu wykorzystywany jest krem znieczulający. 

Toksyna botulinowa

 

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej – również u osób pragnących uzyskać bardziej zadbane i pełniejsze usta. Jej wykorzystanie pozwala na wygładzenie istniejących zmarszczek, a także zmniejszenie odległości pomiędzy nosem a wargami – co zapewnia ich optyczne powiększenie. Zabieg z toksyną botulinową nie powoduje zmiany kształtu warg i daje subtelny oraz naturalny efekt. 

Własny tłuszcz pacjenta (inaczej lipofilling)

 

Lipofilling tłuszczem pacjenta to zabieg pozwalający na trwalsze powiększenie ust, gdyż efekty mogą utrzymywać się nawet do kilku lat, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Tłuszcz jest pozyskiwany zwykle z obszaru brzucha czy bioder, a także wymaga specjalnego przygotowania i odwirowania. Następnie lekarz wprowadza tłuszcz w czerwień wargową poprzez iniekcje. Efekty powiększania ust tłuszczem są bardzo szybko widoczne, a sam zabieg nie jest czasochłonny. Zanim dojdzie do niego, należy wykluczyć przeciwwskazania, takie jak ciąża, laktacja, poważne choroby, schorzenia autoimmunologiczne i nowotwory, aktywna cukrzyca, infekcje i stany zapalne w obszarze ust, np. opryszczka, zaburzenia pracy serca i krzepliwości krwi.

Dobór odpowiedniej metody powiększania ust jest dostosowany do indywidualnych uwarunkowań pacjenta. 

Piśmiennictwo

 

Drożdżyńska M., Sobieraj-Garbiak O., Chlasta A., Jastrzębska M., Toksyna botulinowa i jej zastosowania, Journal of laboratory Diagnostics.



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741