Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy?

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy?

Jedną z metod odmładzania twarzy jest wolumetria, która przywraca utracony owal twarzy, ale i redukuje oznaki starzenia w postaci przywracania napięcia mięśni twarzy czy uelastycznienia skóry. W klinikach medycyny estetycznej do tego zabiegu stosuje się głównie kwas hialuronowy, ale nie jest to jedyny preparat ceniony przez lekarzy. Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy? To trudne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w artykule. 

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy

Czym jest wolumetria twarzy?

 

Terapia wolumetryczna to zabieg wykonywany w klinice medycyny estetycznej, który polega na wypełnieniu tkanek za pomocą bezpiecznych dla pacjenta wypełniaczy. Jest to zabieg przeznaczony dla pacjentów, u których wystąpiły zmiany spowodowane m.in. procesami starzenia. Jak do tego dochodzi? Następuje zanik podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie kości policzkowych, skroni czy ust oraz nosa i warg. W efekcie następuje zmiana owalu twarzy, wyostrzenie rysów czy też zwiotczenie skóry. Po 25 roku życia spada poziom kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, które odpowiadają za nawilżenie skóry i utrzymanie jędrności. Wolumetria twarzy pozwala na leczenie wielu niedoskonałości skóry: poprawę konturu twarzy, redukcja zmarszczek i bruzd oraz modelowanie policzków. Wolumetrię wykonuje się w celu korekty linii żuchwy, uelastycznienia i biostymulacji skóry oraz poprawy jej nawilżenia. Dolina łez czy zbyt wąskie usta to problemy, które można z powodzeniem wyleczyć.

Wolumetria twarzy –  przed i po

 

Przed rozpoczęciem zabiegu liftingu wolumetrycznego, pacjent przychodzi na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej. Lekarz analizuje badania pacjenta i ocenia proporcję twarzy, ustalając indywidualnie plan terapii. Do zabiegu można przystąpić po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Sama procedura jest wykonywana przez doświadczonego lekarza, dlatego jest bezpieczna i małoinwazyjna. Pacjent czuje się komfortowo, ponieważ podaje się mu krem znieczulający na bazie lidokainy, które eliminuje dolegliwości bólowe. Lekarz wprowadza pod skórę kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Wykorzystuje do tego kaniulę lub strzykawkę z igłą, poprzez którą wprowadza substancję pod skórę. Lekarz w klinice medycyny estetycznej dobiera dawkę do indywidualnych wskazań pacjenta. Wstrzyknięty wypełniacz jest następnie rozmasowywany, co ma zapewnić równomierne jego rozprowadzenie w tkankach.

Lifting wolumetryczny trwa od 30 minut do godziny. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie drobne niedogodności w postaci efektu rozpierania tkanek. Po zabiegu w klinice medycyny estetycznej mogą pojawić się siniaczki w obszarze zabiegowym czy też obrzęk tkanek. Jest to naturalna reakcja organizmu wywołana ingerencją w skórę, jednak powinna ustąpić w ciągu kilku dni. Po zabiegu liftingu wolumetrycznego pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności, jednak powinien zapomnieć o solarium oraz unikać nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne. Odradza się też uprawiania sportu od razu po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. 

Wolumetria twarzy – ile się utrzymuje?

 

Pierwsze efekty wolumetrii są już widoczne od razu po zabiegu. Pełne rezultaty zabiegu wolumetrii wykonywanego w Warszawie pojawiają się na około miesiąc po zabiegu. Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy? To oczywiście zależy od indywidualnych wskazań pacjenta, rodzaju wykorzystanego wypełniacza, wieku etc. Generalnie efekty utrzymują się od 9 do 18 miesięcy. Zastosowanie kwasu hialuronowego zwykle zapewnia efekty na 12 miesięcy, co wpływa na komfort pacjenta, ponieważ może cieszyć się estetycznym wyglądem dłużej. 

Wolumetria Warszawa

– przeciwwskazania

 

– Nadwrażliwość na składniki preparatu lub alergia 

– Ciąża i laktacja 

– Choroby autoimmunologiczne 

– Aktywne choroby nowotworowe 

– bliznowiec 

– nieuregulowana cukrzyca 

– stany zapalne skóry: trądzik

 

Sprawdź również: Na czym polega wolumetria twarzy?

 

Piśmiennictwo

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Sherman RN, Global Volumetric Assessment and Three-Dimensional Enhancement of the Face With Injectable Poly-L-lactic Acid, J Clin Aesthet Dermatol. 2010 Aug; 3(8):27-33



Data aktualizacji: 16.10.2022

Icon

Szukaj

+48 600 380 741