KIEDY WARTO PODDAĆ SIĘ TERAPII CGF?

Jesień i zima uchodzą za najlepszy czas na regenerację, jednak o ile z zabiegów złuszczających lepiej zrezygnować latem, o tyle zabiegi stymulujące naszą skórę do odnowy można wykonywać cały rok. Ogromne możliwości daje w tym zakresie terapia CGF, czyli komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu.

 

O odświeżeniu skóry w gabinecie medycyny estetycznej myślimy szczególnie wtedy, kiedy zauważamy na niej objawy zmęczenia i starzenia. Stosowane przez siebie maseczki uzupełniamy oczyszczaniem i złuszczaniem w salonie kosmetycznym, aż wreszcie zaczynamy się zastanawiać, czy to już czas na skorzystanie z bardziej profesjonalnej pomocy. Tu naszą uwagę coraz częściej przyciągają terapie biostymulujące, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne, wykorzystując przy tym nasze własne komórki.

 

Dlaczego właśnie CGF?

 

Terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu nie bez powodu uchodzi za hit medycyny estetycznej 2018 roku. Jej skuteczność idzie w parze z bezpieczeństwem, jakie zapewnia tu wykorzystanie komórek pacjenta. Każdy zabieg poprzedzony jest pobraniem krwi i odseparowaniem z niej komórek macierzystych oraz czynników wzrostu. Później już lekarz przygotowuje preparat CGF Liquid, czyli z materiałem pozyskanym z krwi pacjenta lub też nieco gęstszy i silniej działający produkt CGF Harmony, gdzie zawieszony jest on w żelu APAG z białek krwi.

 

Komórki macierzyste wraz z CGF podawane są drogą iniekcji, co już wiele mówi o działaniu zabiegu. Technika mezoterapii igłowej wykorzystywana jest tu w celu nie tylko samego podania preparatu, ale i stworzenia mikrouszkodzeń, które stymulują komórki skóry do intensywnej odnowy. Efekt potęguje oczywiście działanie komórek macierzystych, które po podaniu do skóry zastępują stare, obumarłe komórki. Do naprawy uszkodzeń w komórkach prowadzą z kolei skoncentrowane czynniki wzrostu, czyli białka pobudzające komórki do podziału, a tym samym stymulujące naturalne procesy regeneracyjne.

 

Regeneracja z CGF

 

To właśnie regeneracja jest celem coraz chętniej wybieranej przez pacjentów terapii CGF, która bywa traktowana nie tylko jako istotna i nowoczesna odsłona medycyny anti-aging, ale i jako dopełnienie terapii łączonych. Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych CD34+ wzmacniają zdolności naprawcze skóry. Jako że stymulują one produkcję kolagenu oraz wspomagają mikrokrążenie, po serii zabiegów daje się zauważyć m.in. wygładzenie zmarszczek, odświeżenie zmęczonej i wysuszonej skóry oraz odzyskanie przez nią młodzieńczego blasku.

 

Terapia CGF zalecana jest nie tylko w celu regeneracji skóry twarzy czy wyrównania kolorytu cery, ale także wtedy, kiedy odświeżenia wymaga skóra dekoltu czy grzbietów rąk. Za pomocą skoncentrowanych czynników wzrostu oraz komórek macierzystych CD34+ można również odmłodzić wrażliwą skórę wokół oczu, a ponadto odżywić skórę głowy i tym samym zahamować wypadanie włosów.

 

Ich działaniu warto się poddać także wtedy, kiedy decydujemy się na dłuższą terapię składającą się z różnych metod regeneracyjnych i odmładzających. Dzięki komórkom pozyskanym z krwi pacjenta można bowiem też znacząco zwiększyć skuteczność innych, wykonywanych w ramach leczenia, zabiegów medycyny estetycznej.