5 RZECZY, KTÓRE NALEŻY WIEDZIEĆ O SKONCENTROWANYCH CZYNNIKACH WZROSTU

Zabiegi autologiczne niewątpliwie zrewolucjonizowały pojęcie odmładzania, o czym świadczy chociażby fakt, że skoncentrowane czynniki wzrostu uznano w tym roku za hit wśród procedur regeneracyjnych. Co warto o nich wiedzieć?

 

Zainteresowanie terapiami biostymulującymi, czyli pobudzającymi zachodzące w naszej skórze procesy regeneracyjne, rośnie z roku na rok. Ich popularność drastycznie wzrosła wraz z wprowadzeniem zabiegu skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+ pacjenta, który jest w stanie nie tylko wygładzić skórę, ale nawet zahamować łysienie. Oto kilka informacji, które powinien poznać każdy pacjent zainteresowany taką terapią.

 

Po pierwsze: preparat pozyskuje się z krwi pacjenta

 

Przed aplikacją preparatu ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pacjentowi pobierana jest krew. Następnie odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Procedura z pozoru jest podobna, jak w przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym choć oparta jest na zaawansowanej technologii uzyskania komórek macierzystych i skoncentrowanych czynnikach wzrostu. Dlatego zabieg z wykorzystaniem CGF jest nie tylko skuteczniejszy, ale i bezpieczniejszy.

 

Po drugie: CGF podaje się drogą mezoterapii igłowej

 

Iniekcja stosowana w zabiegu z użyciem CGF nie jest bezcelowa. Nakłuwanie skóry stymuluje jej komórki do odnowy tkanek, które je otaczają. Tak działają tworzone w skórze mikrouszkodzenia, które z powodzeniem wykorzystywane są chociażby w zabiegach wykonywanych laserem frakcyjnym. Prowadzą one do odbudowy skóry, tyle że o zdrowszej, lepszej strukturze, co przekłada się na efekt regeneracyjny.

 

Po trzecie: w zależności od potrzeb, CGF można zawiesić w żelu

 

Istnieją niejako dwie metody aplikacji skoncentrowanych czynników wzrostu. Pierwszą jest CGF Liquid, gdzie poprzez mezoterapię igłową podaje się po prostu – celem rewitalizacji skóry – czynniki wzrostu i komórki macierzyste CD43+. Drugą opcją (CGF Harmony) jest ich zawieszenie w żelu Activated Plasma Albumin Gel otrzymanym z białek krwi. Zabieg ma na celu wówczas intensywną regenerację, a gęstość żelu dobiera się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Po czwarte: zabieg ma na celu wzmocnić zdolności naprawcze skóry

 

Już samo to, że w zabiegu wykorzystuje się technikę mezoterapii igłowej, świadczy o tym, iż służy on przede wszystkim aktywacji i wzmocnieniu zdolności naprawczych skóry. Szczególnie istotne są tu oczywiście właściwości regeneracyjne czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+, które pobudzają produkcję kolagenu i wspomagają mikrokrążenie. W efekcie zabieg nie tylko poprawia strukturę skóry, ale nawet wygładza zmarszczki.

 

Po piąte: terapię kontynuuje się w domu za pomocą dermokosmetyków

 

Dopełnieniem terapii skoncentrowanymi czynnikami wzrostu jest pielęgnacja domowa. Stosuje się wówczas specjalne dermokosmetyki. Konieczne jest również używanie produktów przeciwsłonecznych oraz kosmetyków bogatych w antyoksydanty.