dieta

5 RZECZY, KTÓRE NALEŻY WIEDZIEĆ O PROGRAMIE PROLON

Krótkie plany żywieniowe kojarzą się nam raczej z drastycznym odchudzaniem. Trend przełamuje program ProLon, który wprawdzie prowadzi także do spadku wagi, ale jego głównym celem jest regeneracja organizmu. Jak wpływa na niego tzw. stan głodu i jakie korzyści daje program ProLon?

 

ProLon – nowoczesny program żywieniowy opracowany przez Profesora Valtera Longo z uniwersytetu w Kaliforani – trwa zaledwie pięć dni. W tym czasie w organizmie, pod wpływem starannie wyselekcjonowanych składników naturalnych, dochodzi do wielu pozytywnych przemian. Co powoduje, że są one idealnym dopełnieniem zabiegów odmładzających lub nawet masaży relaksacyjnych? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć na temat programu ProLon.

 

To nie prawdziwa głodówka

 

Obawy może budzić użycie słowa „głodówka”, jednak ProLon to program, który jedynie ją stymuluje. Nie jest to dieta krótkoterminowa polegająca tylko i wyłącznie na piciu wody, ponieważ na każdy dzień jej trwania dostarczane jest jedno pudełko z odpowiednimi posiłkami. Przez pięć dni spożywa się zupy, batoniki energetyczne, przekąski i napoje, które dzięki odpowiednio dobranym, naturalnym składnikom poprawiają metabolizm i redukują stan zapalny.

 

ProLon wyszczupla tylko przy okazji

 

Błędem byłoby traktować ProLon jako dietę służącą szybkiej utracie wagi. Oczywiście, nawet taka „głodówka bez głodówki” pomaga zgubić zbędne kilogramy, ponieważ przyspiesza ona metabolizm. To ułatwia m.in. redukcję tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że program reguluje poziom cukru i cholesterolu, które to często stoją na przeszkodzie do szczupłej sylwetki. Decydując się na ProLon, można spodziewać się spadku wagi bez utraty masy mięśniowej, co widać szczególnie po zmniejszeniu obwodu brzucha.

 

To program służący regeneracji organizmu

 

Stan głodu, w który wprowadzany jest przez te pięć dni organizm, stymuluje procesy regeneracyjne. W wyniku ich działania organizm pozbywa się uszkodzonych oraz starzejących się komórek. Dzięki temu szybko można zredukować toczące się w organizmie stany zapalne i usprawnić metabolizm. Bezpośrednio wpływa na samopoczucie oraz ogólną kondycję organizmu, włączając w to poziom energii oraz zdolność do koncentracji.

 

ProLon odmładza od wewnątrz

 

Program ProLon poprzez redukcję stanów zapalnych i oczyszczenie organizmu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Niebagatelne znaczenie mają tu także usprawnione procesy metaboliczne, które przyczyniają się do odmłodzenia organizmu na poziomie komórkowym. Każda z tych rzeczy znajduje zresztą także odzwierciedlenie w wyglądzie. Dieta, minimalizując stany zapalne, sprawia bowiem, że cera wygląda zdrowiej i staje się gładsza.

 

Program zapobiega chorobom cywilizacyjnym

 

Plan żywieniowy, jako że odmładza organizm i reguluje parametry życiowe, ma także działanie profilaktyczne. Stany zapalne, które redukuje on poprzez stymulację procesów regeneracyjnych i samonaprawy komórek, są w końcu źródłem chorób cywilizacyjnych. Naturalne składniki oczyszczające organizm i poprawiające przemianę materii mają też wpływ na poziom cukru i cholesterolu, a także zasoby energii, której brak – mający formę przemęczenia organizmu – bardzo szybko potrafi doprowadzić do problemów zdrowotnych.

Więcej o programie Prolon znajdziesz tutaj.