SPOSÓB NA LIFTING OKOLICY OKA BEZ SKALPELA

Sposób na lifting okolicy oka

SPOSÓB NA LIFTING OKOLICY OKA BEZ SKALPELA

Zmarszczki wokół oczu to żywy dowód na to, że obszar ten wymaga specjalnego traktowania. Delikatna skóra w tym rejonie twarzy jest niezwykle podatna na przyspieszone starzenie się. Dlatego niechirurgiczna plastyka powiek szybko stała się jednym z najchętniej wybieranych zabiegów. Poznaj sposób na lifting okolicy oka bez skalpela.

Brak zmarszczek na czole to powód do radości, ale nad wyraz często nasz wiek zdradza starzejąca się skóra wokół oczu. Po 25. roku życia, kiedy ilość kolagenu w skórze zaczyna się zmniejszać, narasta problem z jej sprężystością. Niestety, może on doprowadzić nawet do opadania powiek, które do niedawna korygowano jedynie operacyjnie. Od jakiegoś czasu można zrobić to jednak w sposób nieinwazyjny, zwłaszcza, że na polskim rynku dostępne jest już innowacyjne urządzenie – Plazma medyczna.

Nieinwazyjna plastyka powiek

 

Obecność urządzenia plazmy medycznej na polskim rynku przynosi efekty. Nieinwazyjna plastyka powiek stała się jeszcze prostsza i skuteczniejsza, a niechirurgiczna blefaroplastyka jest dziś najchętniej wykonywanym zabiegiem z wykorzystaniem plazmy. Wszak plazma medyczna redukuje również zmarszczki wokół ust czy blizny po trądziku.  Ale to właśnie lifting okolicy oka jest jej najczęstszym zastosowaniem. W tej kategorii zabieg nie ma sobie równych, zwłaszcza odkąd w Polsce pojawiła się plazma medyczna.

Plazma medyczna to nie pierwsze urządzenie wykorzystujące leczniczą moc plazmy, ale jako jedyne wyposażone jest ono w igłę chirurgiczną z dystanserem, która zapewnia niesamowitą precyzję oraz ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia pozapalnych przebarwień. Przeprowadzony za jego pomocą zabieg szybko napina skórę i oddziałuje bezpośrednio na usuwany problem, bez ryzyka wystąpienia martwicy sąsiednich tkanek oraz blizn.

Plazma medyczna w akcji

 

Zabieg urządzeniem zaczyna się od nałożenia na leczony obszar kremu znieczulającego. Następnie za pomocą aparatu wytarza się wiązki plazmy, generowane przez ciśnienie atmosferyczne oraz technologię F-BDB (jonizacja tlenu i azotu). Igłą wykonuje się mikroskopijne punkciki wywołujące obkurczanie skóry oraz odparowanie martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Całość przebiega pod ścisłą kontrolą lekarza, co pozwala uniknąć stanu zapalnego.

Leczenie plazmą medyczną jest komfortowe dla pacjenta, nie tylko dlatego, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale również z uwagi na możliwość szybkiego powrotu do pracy. Utrzymujące się przez kilka dni strupki można zakryć podkładem. Natomiast niewielki obrzęk, o ile w ogóle wystąpi, ustępuje w ciągu 2 dni.

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741